Blog - antykikoneser.pl

chairs-columns-decor-1327389 0

Antyki: fakty i mity

Czy antyki pasują do nowoczesnych wnętrz i współczesnego stylu życia? A może wnętrza + antyki zawsze przypominają muzeum? W poniższym wpisie rozprawiamy się z mitami i potwierdzamy istotne fakty na temat mebli antycznych.

annie-spratt-138434-unsplash 0

Wiktoriański ekscentryzm

Brytyjczycy znani są ze swojej ekscentryczności, powściągliwości i poczucia humoru. Jak zatem mogą wyglądać antyki typowe dla Anglików? Są zupełnie zaskakujące. Wyglądają tak, jakby skryci Brytyjczycy chcieli zawrzeć w nich wszystkie swoje estetyczne pragnienia –...

apartment-architecture-book-265004 0

Antyki w designerskim wydaniu

Coraz więcej osób zwraca się ku przedmiotom z duszą, wyrażając w ten sposób swoje przywiązanie do historii czy tradycji. Zaczynają nas też nudzić masowo produkowane, byle jakie, sklepowe meble. Co jednak zrobić, jeśli nasze mieszkanie jest całkiem...

antiques-apartment-armchair-271654 0

Jak dobrać kolory do wnętrz? Cz. 4

Kolory we wnętrzach to przede wszystkim kwestia gustu. Niestety czasem aranżacje ułożone w naszej głowie, a następnie przeniesione na prawdziwe „cztery ściany”, odbiegają od ideału. O czym zatem pamiętać przy wyborze kolorów?

Bidermeier interior 0

Antyki i kolory

Wnętrza, w których królują antyki, często kojarzą się z ciemnymi, przytłaczającymi kolorami. Ale tak nie musi być – w różnych stylach dominują różne kolory, a wnętrza historyzowane potrafią zaskoczyć pięknymi barwami.